Agrofortis-solo-ciemnazielen

Rowerem przez Mazury


Na mazurach liczą się nie tylko żagle i kajaki. Można się tutaj odnaleźć również na dwóch kółkach. 
Pojawia się coraz więcej pięknych szlaków rowerowych, gdzie podczas przejażdżki można podziwiać cudowną naturę. Leśne szutry, polne drogi i specjalnie wydzielone ścieżki, aż motywują do wyciągnięcia roweru i udania się w podróż! 
Wschodni Szlak Rowerowy to najdłuższa i najbardziej malownicza trasa rowerowa w Polsce. Jest to 397 km nieprzerwanej podróży.  Po drodze, zwiedzając atrakcje kulturowe, można robić przystanki od miasta do miasta. Przygotowana specjalnie trasa posiada miejsca wydzielone dla rowerzystów takie jak stojaki, ławki, stoły, tablice informacyjne czy też toalety.
Można przebyć trasę liczącą 50 km, wokół jeziora Mamry, która jest mniej wymagająca. Na trasie można liczyć na przyrodę rezerwatu, turystyczne miejscowości oraz odkryć historyczne oblicze terenów. 
Po drodze można zobaczyć historię na własne oczy, czyli zabytki i pozostałości po nich. Jest też miejsce aby spróbować świeżej ryby, zobaczyć panoramę mazur. Zjeżdżając z głównej trasy można podjechać do Puszczy Boreckiej i zachwycić się widokiem największych ssaków Europy czyli żubrami.
Zakończenie trasy i odpoczęcie nad jeziorem Mamry, brzmi jak marzenie.
Do wyboru jest również trasa wokół jeziora Śniardwy, która wynosi 100 km i posiada bardziej wymagające odcinki. Do pokonania jest przeprawa promowa oraz zróżnicowana jakość drogi, więc trzeba zachować ostrożność. Najlepiej rozłożyć tą trasę na dwa dni, aby móc w pełni wykorzystać potencjał tego odcinka Mazur.
Zobaczenie przyrody w takiej formie jest bardzo przyjemne i satysfakcjonujące, można zwiedzić wiele miejsc, zobaczyć zapierające dech w piersi krajobrazy i przeżyć niesamowitą przygodę.